Postup pri čistení s autokozmetikou EcoAutoWash

ULTRA NANO WASH & WAX je vlajková loď autokozmetiky EcoAutoWash. Pre efektívne a bezpečné používanie autokozmetiky treba dodržiavať určité zásady a postupy. Pozorne si prečítajte postup na dosiahnutie profesionálneho výsledku pri čistení bez vody.

Postup

1. Zložte utierku na polovicu a ešte raz na polovicu. Takto vám vznikne menší štvorec, ktorý má 8 plôch vrátane tých vnútorných. Keď je jedna plocha na osminy poskladanej utierky znečistená, otočte ju na čistú plochu. Postupne využite všetkých osem plôch. O dôležitosti čistých utierok sme písali včera.

2. Začnite čistiť od strechy vozidla (najčistejšia plocha). V dostatočnom množstve nastriekajte prípravok na plochu. Veľkosť čistenej plochy by mala byť len taká, aby ste ju stihli zotrieť a vyleštiť do sucha ešte skôr, ako sama prirodzene uschne. Zvyčajne polovica strechy alebo kapoty motora je ideálna veľkosť plochy.

3. Jemných pritlačením zotrite plochu jedným priamočiarym ťahom sprava doľava alebo opačne. Nie je treba veľmi pritláčať, postačí ľahká ruka. Zotieranie krúživým pohybom je kontraproduktívne, lebo takto vraciate nečistotu na povrch, ktorý ste pre sekundou zbavili nečistôt.

4. Po zotretí nečistôt použite čistú suchú utierku a doleštite povrch do briliantového lesku.

Rozdelenie auta na menšie plochy

Tu je návod na to, ako si efektívne rozdeliť auto na časti, aby bolo čistenie bez vody čo najľahšie. Začíname od vrchu čiže od strechy a postupujeme následovne:

1. Strecha

2. Bočné sklá

3. Horizontálne panely ako kapota motora alebo veko kufra

4. Vertikálne panely, ale iba ich horné časti, ktoré sú zvyčajne oveľa čistejšie ako spodné časti napr. horné časti dverí pod sklom.

5. Predný nárazník a maska

6. Zadný nárazník a zadné vertikálne panely

7. Spodné časti vertikálnych panelov napr. spodná polovica dverí až k podbehom. Toto sú najviac znečistené časti preto si ich necháme až na koniec. Dáme pozor na úroveň znečistenia utierky. Na tieto časti použite viacero utierok, lebo sa znečistia oveľa skôr ako na vrchných paneloch vozidla.

8. A nakoniec kolesá. Pozor, nepoužívajte rovnakú utierku na čistenie laku, ktorou ste čistili kolesá. Na diskoch je usadený brzdový prach a nechceme riskovať prenesenie prachu na lak. Na čistenie diskov si vyčlente utierky, ktoré budete používať vždy iba na disky.