Často kladené otázky

Môže mi Ultra Nano Wash & Wax poškriabať lak?

Autokozmetika Ultra Nano Wash & Wax je navrhnutá a formulovaná tak, aby chránila pred poškriabaním. Obsahuje povrchovo aktívne látky na báze rastlín (umývacie prostriedoky) a mazivá, ako aj špeciálne polyméry, ktoré emulzifikujú, uvoľňujú a zdvíhajú nečistoty z povrchu vozidla. Mazivá zabraňujú poškriabaniu čírej vrstvy laku. Polymérny, nano častice a karnaubský vosk vytvoria ochrannú vrstvu na laku, ktorá chráni pred ďalšími znečistením a dokonca aj jemným poškriabaním. Tiež chráni pred  UV žiarením, ktoré spôsobuje vyblednutie laku.


Vytvára Ultra Nano Wash & Wax na laku ochrannú vrstvu?

Ultra Nano Wash & Wax obsahuje nano častice, polyméry a vosk, ktoré majú hydrofobický efekt. Voda na ošetrenom povrchu vytvára kvapky, ktoré nedokážu priľnúť k povrchu a veľmi ľahko skĺznu z povrchu.


Aké je zloženie Ultra Nano Wash & Wax?

Ultra Nano Wash & Wax obsahuje len tie najlepšie prírodné suroviny, vrátane špeciálnych mazív, povrchovo aktívne látky, kokosového mydla, UV filter, najmodernejšie nanotechnológie a karnaubský vosk. Tento vosk je celosvetovo považovaný za najtvrdší prírodný vosk. Dokážu rýchlo oživiť celý povrch vozidla. Na rozdiel od mnohých konvenčných a alternatívnych čistiacich prostriedkov, naše prostriedky neobsahujú absolútne žiadne rozpúšťadlá, žiadne ropné uhľovodíky, žiadne zlúčeniny ťažkých kovov, je nekorozívny, nežieravé, nie je to aerosól a je úplne nehorľavý.


Aké mikrovláknové utierky je najlepšie používať?

EcoAutoWash odporúča používať na umývanie bez vody iba utierku z mikrovlákna. Aj keď je k dispozícii množstvo mikrovláknových utierok, odporúčame použiť utierky EcoAutoWash. Majú perfektnú kombináciu výkonu, trvanlivosti a kvality. Naše utierky absorbujú 9 krát viac tekutiny ako bežné bavlnené utierky. Utierky z mikrovlákna sú vyrobené tak, aby boli odolné a maximalizovali účinok bezvodného umývania.


Ako sa treba starať o mikrovláknové utierky?

Mikrovláknové utierky môžete prať v práčke alebo ručne s použitím pracieho prostriedku. Nepoužívajte aviváž, bielidlá a nesušte v sušičke. Vysoká teplota sušičky poškodí mikrovlákna. Aviváž a bielidlá znižujú elektorstatický náboj, ktorý je veľmi dôležitý pre správnu funkčnosť.


Kedy je auto už príliš špinavé na umývanie technológiou bez vody?

Buďte opatrný, aký povrch umývate. Nepoužívajte autokozmetiku EcoAutoWash ak je povrch znečistené blatom a pieskom a inými abrazívnymi materiálmi. V takomto prípade treba omyť povrch vodou a zbaviť ho hrubých nečistôt. Až potom použite EcoAutoWash Ultra Nano Wash & Wax.


Môžem používať Ultra Nano Wash & Wax na priamom slnku?

Optimálne výsledky dosiahnete mimo priameho slnečného žiarenia. Ak nemôžete posunúť auto do tieňa, čistite menšie časti. Tým sa zabezpečí, že výrobok nebude nanesený príliš dlho na povrchu predtým, než sa zotrie a nestihne vyschnúť.


Čo ak mikrovláknová utierka nedostatočne odstraňuje nečistoty?

Utierka je už pravdepodobne príliš znečistená. Vymeňte ju za čistú a pokračujte v čistení. Je možné, že na aute sú príliš veľké nánosy nečistôt a je potrebné ho najskôr omyť vodou.


Čo ak sú na laku príliš odolné nečistoty ako vtáčí trus, decht a pod.?

V tomto prípade použite najskôr prostriedok EcoAutoWash Universal Cleaner, ktorý si efektívne a šetrne poradí aj s odolnými nečistotami. Potom použite EcoAutoWash Ultra Nano Wash & Wax.


Môžem umyť celú karosériu s prípravkom Universal Cleaner?

Prostriedok Universal Cleaner je určený len na čistenie odolných nečistôt z malých plôch. Maximálny efekt dokonale čistého a novoskovaného auto dosiahnete s prostriedkom Ultra Nano Wash and Wax.


Prečo guma pneumatík časom praská a hnedne?

Popraskaná a zhnednutá guma je spôsobená chemickými čistiacimi prostriedkami s obsahom silikónu a ropných destilátov, ktoré zbavujú gumu silíc (praskanie) a negatívnou reakciou na UV žiarenie (hnednutie). Vzhľadom k tomu, že prostriedok EcoAutoWash Eco Tyre & Cockpit Polisher neobsahuje tieto zložky, pravideľným používaním udržíte nový vzhľad pneumatík. Naviac prinavracia nový vzhľad vyblednutým gumovým hadiciam, gumovým tesneniam dverí, plastovým komponentom a koženým poťahom.